RUSYA VE RUSÇA HAKKINDA

Dünyanın En Çok Konuşulan Dillleri arasın , Rusça 180 milyondan fazla kişinin konuştuğu oldukça dünyanın en popüler 9. dili.
Sadece Rusya’nın değil; Belarus, Kazakistan, Kırgızistan gibi ülkelerin de resmi dillerinden biri.
İsrail, Balkanlar, Ukrayna, Ermenistan, Azerbaycan ve hatta ABD’de bile sıkça konuşulan Rusça,
Avrupa’da da en çok konuşulan dillerden biri konumunda. Rusça öğrenmek kariyer açısından da sizi rakip adayların önüne geçirecek ve fazlasıyla iş kapısı açacaktır.
Son 20 yıllık ekonomik süreçler, refah seviyesi ve istikrarlı yaptırımlarla Rus vatandaşları dünyayı daha çok geziyor ve seyhatlerde bulunuyor.
Özellikle Tatil yörelerimizde rus turistler milyonlarca kişiyi buluyor. Kültürel anlamda ise Rusya özellikle edebiyat üzerinden gidecek olursak
Tolstoy, Puşkin, Gogol,Dostoyevski gibi yazarları ile evrensel başarıları ulaşmıştır.
Suç ve Ceza kitabı milyonlarca satış rakamına ulaşmış yüzlerce dile çevrilmiştir, Sadece Bu kitabı okumak bile Rusça ve Rusyaya olan merakı ,
motivasyonu artırmaya yetecektir.

Bilim ve Teknoloji açısından fizik, matematik, jeoloji, biyoloji alanlarında İngilizcenin ardından en fazla akademik yayın Rusçada yapılmaktadır.
Sovyetler’den kalma bilim şehirleri ve bilimsel topluluklar yaratma alışkanlığı, bilime verilen değer ve akademik çalışmalar hala devam eden
bir kültür kazanmış durumdadır. Günümüzde yazılım, programcılık, bilişim sistemleri konusunda devlet ve özel sektör destekli pek çok kurum ve kuruluş var.
Yani bilim ve teknoloji dünyasında olan biten şeyleri çok daha yakından izlemek için Rusça bilmek modern kalmanızı çağınızı tanımanızı ve uyum sağlamanıza
olanak sağlar. Rusça bilmek Rusyayı tanımanızı Sağlar Rusça bilerek Rusyayı gezmek ile bilmeden gezmek arasında büyük farklar vardır.
Çağlar boyunca dış toplumlar Rusyayı kapalı kutu , dış ülkere karşı soğuk tavırlar takınan ülke olarak bilmiştir.
Buna karşı rusça konuşma kabiliyetine sahipseniz rusların sıcak kanlı ve cana yakın insanlar olduğunu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

:
00
:
00

Hemen Kayıt Yaptır, avantajlı fırsatlardan faydalan

    Sohbeti başlat
    Yardıma mı ihtiyacınız var?
    E-Rus Education
    Merhaba!
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?